Diatermia bipolarna w zabiegach kosmetycznych

Głównie diatermie bipolarne znajdują swoje zastosowanie w rehabilitacji, gdzie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w szybki sposób można pomóc pacjentowi odzyskać i poprawić sprawność fizyczną. Jednak rozwój medycyny przyczynił się do poprawy wszystkich specjalizacji, a dużo korzyści z tym związanych zyskała kosmetyka. W tym artykule chcemy przedstawić Państwu zastosowanie diatermii w zabiegach kosmetycznych, opisać zalety ich wykorzystania oraz przybliżyć na czym polega zabieg.

Młoda skóra dzięki diatermii bipolarnej

Zabieg odmłodzenia skóry wykonuje się przy użyciu fal radiowych, co daje nam niemalże identyczny efekt do tego, uzyskanego w bolesnych zabiegach medycyny estetycznej. Skórę naświetla się falami, docierając do jej wnętrza, gdzie wiązki fal radiowych zmieniają się w ciepło. Ogrzanie komórek wpływa na ich pobudzenie, dzięki czemu wytwarzane zostaje więcej włókien, co skutkuje poprawą wyglądu skóry, w tym pozbyciu się zmarszczek oraz poprawą jędrności i elastyczności. Zabieg niweluje efekty starzenia się i zapobiega wystąpieniu nowych nierówności poprzez zwiększenie gęstości skóry.

Zabieg na twarz, szyję i dłonie

Zabiegi na twarz, szyję, dekolt i dłonie polega na podgrzaniu włókien kolagenowych, co powoduje ich skurczenie i napinanie, a w efekcie tego otrzymujemy proces regeneracji. Fale radiowe wykorzystywane w tym zabiegu odpowiadają również za stymulację fibroplastów do odbudowy i wytwarzania kolagenu dając efekt wypełnienia zmarszczek.

Całość zabiegu skutkuje poprawą elastyczności i napięcia skóry, dzięki czemu poprawia się owal i koloryt twarzy. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a jego regularne powtarzanie wpłynie na długotrwałe efekty.

diatermia bipolarna do zabiegów kosmetycznych

Modelowanie ciała

W przypadku modelowania ciała, fale radiowe to jedna z najskuteczniejszych metod, ponieważ doskonale radzi sobie z redukcja cellulitu, pozbyciem się blizn oraz tkanki tłuszczowej. Fale radiowe oddziałują zarówno na powierzchniowe tkanki, jak i przedostaja sią do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych. Dzięki ogrzaniu komórek, zwiększa się ich metabolizm oraz proces kurczenia. Pod wpływem temperatury komórki ulegają rozpuszczeniu i wydalane są z ciała przy pomocy układu trawiennego.

Podsumowując

Diatermie wykorzystywane w zabiegach kosmetycznych pozwalają osiągnąć efekty, takie jak redukcja zmarszczek, zmniejszenie worków pod oczami, poprawa sprężystości i elastyczności skóry oraz jej konturu, poprawa kolorytu cery oraz ogólna poprawa kondycji skóry twarzy, szyi i dłoni, odżywienie i zwiększenie metabolizmu komórkowego, wyszczuplenie i redukcja tkanki tłuszczowej, eliminacja celulitu i blizn oraz ujędrnianie pośladków. Każdy zabieg daje natychmiastowe efekty, widoczne już po pierwszym zabiegu. Każdy z nich jest przyjemny i relaksujący, w pełni bezpieczny i bezbolesny oraz gwarantuje skuteczność.