Terapia ultradźwiękowa

Na czym polega?

Terapia ultradźwiękowa to bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg polegający na przesyłaniu drgań niesłyszalnych dla ucha do tkanek. Przesyłane drgania przechodzą między cząsteczkami, powodując powstanie fali mechanicznej oddziałującej na tkanki. Wywołuje to efekt cieplny, stymulujący dyfuzję w komórkach i przestrzeniach międzykomórkowych.
Stosowanie ultradźwięków w warstwie tłuszczowej pozwala na pobudzenie lipolizy komórek tłuszczowych, dzięki czemu uwalniane zostają triglicerydy, a następnie są one wydalane z organizmu w sposób naturalny. Stymulacja naturalnymi mechanizmami naprawczymi skóry pozwala na pozostawienie jej odmłodzonej i przejrzystej.

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Terapia ultradźwiękowa pomaga w takich schorzeniach jak na przykład zapalenie stawów, nerwobóle, blizny, cellulit czy różnego rodzaju dolegliwości po urazach.
Odradza się stosowania terapii ultradźwiękowych dla kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na zaburzenia krążenia i rytmu serca. Przeciwwskazaniem są również zakrzepy i zapalenia żył.

Efekty ultradźwięków

`Szerokie wykorzystanie terapii ultradźwiękowych niesie za sobą obszerną listę pozytywnych efektów uzależnioną od tego na jaką dolegliwość były stosowane. Terapia ta przynosi ulgę i zmniejsza dolegliwości bólowe oraz łagodzi stany zapalne. Najczęściej na skorzystanie z ultradźwięków decydują się sportowcy, ponieważ terapia korzystnie wpływa na rozluźnienie mięśni i pomaga w dolegliwościach pozabiegowych, a także kontuzyjnych.
Terapia wpływa również na szybsze gojenie się ran oraz przyczynia się do zwiększenia elastyczności tkanki, co dobrze się sprawdza w przypadku blizn i przykurczów. Ponadto świetnie radzi sobie z cellulitem. Zabieg może być stosowany zarówno na skórze ciala, jak i twarzy niezależnie od rodzaju skóry. Zatem śmiało może być stosowany przez osoby młode, którym towarzyszy trądzik, nawet w najgorszej postaci oraz osób starszych ze skórą dojrzałą. Daje natychmiastowy efekt i pozostawia skórę wygładzoną po każdym zabiegu.