Pressotherapy

Presoterapia to zabieg polegający na masażu uciskowym, czy inaczej mówiąc drenażu limfatycznym. Terapia opiera się głównie na użyciu urządzenia działającego w oparciu o ciśnienie, które pomoże pobudzić układ limfatyczny, zmniejszyć obrzęki żylne czy choćby wyszczuplić wygląd ramion i nóg. Presoterapia z tego względu jest używana w fizjoterapii, medycynie estetycznej, leczeniu układu limfatycznego i krwionośnego. Istnieją dowody, że ten typ zabiegu, pomaga w walce z otyłością przyczyniając się do spadku masy ciała i nadaniu figurze kształtu. Terapia ciśnieniowa zalecana jest również dla osób, które zmagają się z cellulitem. Dużym zaskoczeniem jest ponadto fakt, że z presoterapii, oczywiście pod nadzorem lekarza, mogą korzystać kobiety w ciąży, które zmagają się z obrzękiem nóg i uczuciem ciężkości, a po czasie trwania ciąży, mogą wykorzystać terapię do powrotu do poprzedniej formy. Zabieg jest również ukojeniem dla osób cierpiących na silne nerwobóle i zakrzepice. Presoterapia to także bezpieczne rozwiązanie na poprawę odżywienia i elastyczności skóry.

Jak wygląda zabieg

Przebieg presoterapii jest dość nietypowy. Poszczególne kończyny pacjenta umieszczane są w specjalnych kaftanach, które składają się z pustych komór. Następnie po dopasowaniu do naszego ciała, rurki, które umieszczone są w ubraniu, podpina się do skomputeryzowanej maszyny ciśnieniowej. Całość zaczyna napełniać się powietrzem, powodując mechaniczny, acz bezbolesny ucisk na wybranym obszarze. Dochodzi do przepychu krwi i limfy do węzłów chłonnych.Czas trwania sesji trwa zwykle od 30 do 45 minut, powodując, że ciało staje się przyjemnie lekkie. Ilość sesji dostosowuje się do schodzenia pacjenta, przy czym każdy z zabiegów można wykonywać codziennie. Indywidualna kwestia to również dobór typu i rodzaju masażu, oraz ustawienie siły nacisku.
Ogromną zaletą tego zabiegu jest brak właściwie jakichkolwiek skutków ubocznych. Nieinwazyjność w nasz organizm, naturalnie pomaga pozbyć się uciążliwych dolegliwości, a całość terapii przebiega w dość komfortowej, leżącej pozycji.