Diatermia bipolarna w zabiegach ginekologicznych

Ginekologia zajmuje się nie tylko leczeniem chorób ale również służy do poprawy wyglądu sfer intymnych, a co za tym idzie polepszenia komfortu życia i codziennego funkcjonowania kobiety. Zabiegi tego typu muszą być wykonane bardzo precyzyjnie, zatem do ich przeprowadzenia wykorzystuje się diatermie.

Efekty zabiegów diatermii bipolarnej

Zanim przejdziemy do podziału i charakterystyki zabiegów warto skupić się na tym jakie efekty wywołują poszczególne zabiegi. Ginekologia estetyczna i plastyczna to przede wszystkim poprawa funkcjonowania kobiecych miejsc intymnych. Wymienione dziedziny zajmują się leczeniem defektów anatomii, które utrudniają kobietom codzienne funkcjonowanie powodując dyskomfort, a w niektórych przypadkach nawet ból, mogą również przyczynić się do powstawania infekcji, a co za tym idzie wprowadzić kobietę w kompleksy i utrudnić jej życie seksualne.

Zabiegi ginekologiczne dzięki wykorzystaniu diatermii bipolarnej są mało inwazyjne i polegają głównie na nacinaniu, formowaniu i zszywaniu tkanki w obrębie narządu rodnego, co wpływa na uzyskanie wymaganego przez kobiety efektu i cieszenie się z życia oraz zdecydowane wyeliminowanie dyskomfortu i bólu

diatermia bipolarna do zabiegów ginekologicznych

Operacja krocza

Zabieg operacji krocza najczęściej wykonywany jest po porodach, wypadkach i operacjach ginekologicznych. W każdym z przypadków oczywiste jest zszycie krocza, jednak zdarzyć się może sytuacja, w której szwy poluzują się, a co za tym idzie efekt końcowy okaże się nierówny.

Źle zrośnięte krocze powoduje ból i gorsze doznania seksualne, może również przyczynić się do powstania i nawracania różnego rodzaju infekcji oraz powodować przesuszenie śluzówki pochwy, a w konsekwencji wywołać uczucie dyskomfortu.

W trakcie zabiegu odbudowa prawidłowego wyglądu krocza następuje przy wykorzystaniu lasera i diatermii radiofalowej. Konieczne może okazać się wycięcie nadmiaru skóry oraz zszycie powstałej rany. Dzięki diatermii możliwe jest bardzo precyzyjne odtworzenie przedsionka pochwy i zbliżenie do siebie warg sromowych.

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy to zabieg, który wykonuje się w przypadku wystąpienia zespołu rozluźnionej pochwy, a charakterystycznym objawem jest poczucie luzu. Dolegliwość odczuwalna jest podczas stosunku i nie tylko wpływa na odczucie gorszych doznań ale również może przyczynić się do powstania infekcji intymnych. W najgorszych stadiach choroby możliwe jest pojawienie się nieprzyjemnych odgłosów, a nawet wypadnięcie pochwy.

Wykonanie zabiegu odbywa się przy użyciu najbardziej profesjonalnego sprzętu medycznego, w tym diatermii, a polega na wycięciu kawałka tkanki i zszyciu pozostałej części, dzięki temu zmniejsza się średnica pochwy.

Zabiegów ginekologicznych, które wykorzystują diatermie bipolarną jest ogrom, do tych najbardziej popularnych należy również odtwarzanie i usuwanie błony dziewiczej, korekta warg sromowych, zabiegi łechtaczki oraz operacje szyjki macicy. Każdy z nich jest możliwy, dzięki ciągłemu rozwojowi medycyny i wprowadzeniu nowoczesnego sprzętu.